Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Розрахунок конкурсного бала при вступі до ВНЗ у 2018 році
Розрахунок конкурсного бала при вступі до ВНЗ у 2018 році

Як приймальні комісії вищих навчальних закладів обчислюватимуть конкурсний бал вступників у 2018 році

Розрахунок конкурсного бала при вступі до ВНЗ у 2018 році

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу.

У 2018 році конкурсний бал для конкурсного відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється з урахуванням регіонального, галузевого, територіального та першочергового коефіцієнтів. Конкурсний бал при розрахунках округлюється з точністю до 0,001.

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти конкурсний бал розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

Де П1, П2 – оцінки зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з першого та другого предметів; П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту або творчого конкурсу з третього предмета; А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений в шкалу від 100 до 200 балів відповідно до таблиці переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, в шкалу 100-200 (додаток №5). ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до нього за шкалою від 100 до 200 балів при вступі на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлюються вищим навчальним закладом з точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше 0,2 кожний; у разі проведення творчого конкурсу К3 не повинен перевищувати 0,25 (0,5 – для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» та спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»); К4 не може перевищувати 0,1; К5 не може перевищувати 0,05. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Остаточно конкурсний бал балансується на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

  • Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій вищих навчальних закладів у місті Києві, 1,04 – Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 – в інших випадках;
  • Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 для поданих заяв з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності (спеціалізації), яким надається особлива підтримка відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, та 1,00 в інших випадках;
  • Сільський коефіцієнт (СК) дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах не менше двох років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 – для спеціальностей галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство»), та 1,00 в інших випадках;
  • Першочерговий коефіцієнт (ПЧК) дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів (відповідно до пункту 7 розділу І Умов прийому), та 1,00 в інших випадках.

Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Учасникам Всеукраїнської олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених переліком спеціальностей відповідно до додатку №2 Умов прийому до вищих навчальних закладів, можуть нараховуватись додаткові бали до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в цьому навчальному закладі в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище 200 балів за предмет.

Якщо після балансування конкурсний бал перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200.

В усіх інших випадках конкурсний бал розраховується як сума балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до Правил прийому вищого навчального закладу з урахуванням права на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів.

Інші умови

Результати вступних іспитів та творчих конкурсів для вступників на основі повної загальної середньої освіти оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Оцінка за творчий конкурс обчислюється як середнє арифметичне отриманих балів за кожну сесію конкурсу, яких не може бути більше трьох. Вступники, які отримали оцінку нижче мінімально встановленого приймальною комісією бала на одній з них, не допускаються до участі у наступній сесії творчого конкурсу та конкурсному відборі на навчання.

Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12». У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал в 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює 2.

У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) його середній бал в 200-бальній шкалі вважається таким, що відповідає мінімальному можливому значенню.

Особам, які є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначений Міністерством освіти і науки України, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році.

Освіта.ua
19.03.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артур
Юля Аня В мене така ж історія: укр мова 171, біологія 183, хімія 146.Для вступу в мед.вуз не вистачає лише 4 бали.Чи є хоч яка надія?
Володимир
От с*ака!!! Все життя прожив в бісовому селі але прописаний в СМТ, і тому мій СК пролетів як фанера над Парижем.
Veronika Shtey
Добрий день! Скажите , пожалуйста, если я прописана в городе , но проживаю в поселке городского типа все свои 17 лет и проучилась тоже здесь (и атестат получила тоже в поселке) , то можно ли рассчитывать на СК?
Галина
Для Veronika Shtey: жителі СМТ взагалі не мають права на СК (тільки сіл)
Коментувати
Ирина
Скажите, пожалуйста, когда будут оглашены проходные баллы по ВУЗу вступительная кампания 2018 год
Іван
Для Ирина: 1 августа.
Коментувати
Аня
Скажіть будь ласка , пільги в цьому році ще є? Які документи треба напідтвердження інвалідності?
Іван
Для Аня: Є. Довідка про те, що захворювання входить до переліку, який дає право не складати ЗНО або ще великий перелік документів, який ви можете знайти самостійно на сайті МОН - він там є.
Коментувати
Юля
Хочу навчатись у медичному ВУЗі, з біологіі не добрала один бал, з хіміі два. Чи є надія, що мене буде зараховано на навчання? Чи навіть не подавати заяву?
Аня
Для Юля: у мене 177 українська,178 біологія і 138 хімія. Вони анулюють заяви , якщо не набрали прохідний. Можемо тільки надіятись, що заберуть прохідний чи буде недобір
Коментувати
Ольга
Як підраховують свої бали для того, щоб дізнатися чи ти зможеш подати документи у вуз?
Іван
Для Ольга: Дивитесь вимоги конкретного вузу до мінімального балу за предметами ЗНО з обраної спеціальності і співставляєте зі своїм результатом. Якщо у вас результат більше або дорівнює мінімальному балу для подачі заяви - ви можете подавати заяву.
Коментувати
Максим
Потрібно якось підтвердити, те, що я є призером 3 етапу МАН чи це робитися через базу автоматично?
Іван
Для Максим: Автоматично.
Коментувати
Катерина
Чи зарахують до загального балу перемогу на всеукраїнській олімпіаді з історії, якщо для вступу вона не є в переліку
Іван
Для Катерина: Так, звісно, якщо рівень олімпіади відповідає тому, за який даються додаткові 10 балів. Такі бали додаються незалежно від предметів. До того ж надаються вони автоматично.
Катерина
Дякую за відповідь)
Коментувати
Виктория
Здравствуйте! Работает ли льгота со справкой о шахтёрском труде (стаж 15 лет) при поступлении на бюджет.Её нужно привести в бумажном виде в ВУЗ,а не подавать в электронном виде?
Іван
Для Виктория: не работает
Коментувати
Виктория
Добрый день! Подскажите пожалуйста если в период с 12.07 по 26.07 сдать оригиналы документов в ВУЗ на контракт,в котором очень хочется учиться,то будешь 100 % зачислен или это большой риск не попасть в другие ВУЗЫ.
Іван
Для Виктория: у вас не примут оригиналы.
Участник ЗНО
Для Іван: Оригиналы нужно подавать с 1.08 по 5.08?
Іван
На контракт с 1.08 по.... кто как, но почти до конца августа, а то и сентября. Но лучше с 8.08 в течении где-то 10 дней. Ибо с 1 по 6 идут бюджетники.
Коментувати
Notre Dame De Paris
Сижу себе, пишу через TOR комент и вот все думаю. Как быстро Американцы сообщат мой реальный IP Украине. Со скоростью звука или света? Вот главный вопрос дня! Или еще кто-то слепо верит у абсолютную анонимность? Ну да анонимность, для мелких цыплят, которые за фантики-доллары хотят выслужится перед местной веткой власти. Только не для высших эшелонов руководства и прочее.
Не знаю
Для Notre Dame De Paris: Ну вообще-то у нас демократия. Это - во-первых. Во-вторых- никто ничего подсудного не пишет. В третьих, нужны ли вы властям или американцам, чтобы попросту тратить на вас своё время. Все знают , что писанина на этом сайте ни положительного, ни отрицательного результата не даёт. Людям это простой всплеск эмоций о наболевшем.
Коментувати
Алла
Чи правильно я зрозуміла, що подача документів спочатку тільки електронно? Паперові вже при зарахуванні?
Іван
Для Алла: Так. Подача заяв електронно з 12 по 26 липня, а оригінали документів подаються за місцем рекомендації з 1 по 6 серпня.
Коментувати
Алла
Добрий день. Якщо проживав в селі весь час, а останні 2 роки навчався в смт(так як на території села 9-річка), то чи застосується сільський коефіцієнт?
Іван
Для Алла: Ні. Атестат має бути з сільської школи.
Коментувати
Олеся
Доброго дня. Якщо в дитини помер батько, була повна сім’я.при вступі це враховується?
Іван
Для Олеся: Ні.
Коментувати
Люся
Не могу разобраться, при поступлении в колледжи, есть приоритеты, и сколько заявлений можно подать
Юля
Чи приймуть у вищий заклад на платне , якщо завалити одне зно з трьох? І чи треба на наступний рік здавати ще раз ті зно ,які здавала того року, чи можна тільки одне перездати завалене?
Іван
Для Юля: Що значить завалити ЗНО? Щоб подати заяву треба мати мінімальну кількість балів з предметів, які встановив вуз. Якщо ви цю мінімальну кількість балів не набрали - не зможете подати заяву (або подасте і її вуз скасує), тому не приймуть ні на платне, ні на безкоштовне. Складені цього року предмети можна буде використовувати наступного року. А доскласти зможете те що не склали або з чого хочете покращити результат.
Коментувати
лариса
Доброго дня! Підскажіть який мінімальний бал має бути по ЗНО для вступу на заочне навчання?
Іван
Для лариса: Дивіться правила вступу вишу, який ви обрали. В кожного вишу на різні спеціальності різні мінімальні бали.
Коментувати
Ира
Доброго дня. Підкажіть ,будь-ласка, чи можливий вступ одразу в два театральні університети?
Іван
Для Ира: Чому ні? Щоправда один з них буде контрактним.
Коментувати
Ліза
Українські педагоги пройшли анонімне тестування ЗНО. Кожен третій вчитель здав тест на рівень трійки. Як пише comments, про це представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига повідомив на своїй сторінці в Facebook. Участь в першому ЗНО для вчителів взяли 362 слухача курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Вони писали тести з української мови, літератури, історії України, математики, хімії, географії, англійської та французької мов, біології та фізики. Чотири педагога здали тести на нуль. П’ять вчителів отримали від 1 до 3 балів, і тільки 56 - на відмінно, від 10 до 12 балів. - написав Чаплига. Чиновник уточнив, що педагоги показали середній бал - 7,6, тобто 3 по 5-бальній системі. i

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!